Lunch Time
Lunch Time
During nutrition breaks, students are expected to conduct themselves in an appropriate manner. Students must eat lunch at school.
Wednesday is Pizza Day. Pizza can be purchased each month on School Cash Online. The cost is $ 2.50 per slice.
White and chocolate milk are also available for purchase on School Cash Online. The cost is $1.00 for both white or chocolate.
From time to time we also need temporary replacements for our noon hour supervisor. If you are able to assist us in this area, please call the school and let us know. This is a paid position.